У Чехії Конституційний комісія Сенату збереться для з'ясування стану президента Земана і його повноважень

INTV

Через неясність ситуації зі станом здоров'я президента Чехії Мілоша Земана і його госпіталізації Конституційна комісія Сенату республіки збереться у вівторок, 19 жовтня, повідомляє Чеське радіо.

Засідання комісії скликав її голова Зденек Граба. Він планує обговорити способи виконання повноважень глави держави в разі, якщо Земан не зможе їх здійснювати. За словами Граба, необхідно запобігти загрозі того, що функціонування конституційних інститутів буде паралізовано, якщо Земан не зможе займати свій пост за станом здоров'я.

Найважливішим завданням президента в найближчому майбутньому буде уповноважити переможця парламентських виборів сформувати новий уряд.

Конституційна комісія Сенату в цьому році вже розглядала питання про те, чи здатний Мілош Земан займати пост президента. Пропозиція була підготовлена ​​сенатським комітетом з оборони і безпеки в червні. Однак в липні комісія не підтримала цю пропозицію, охарактеризувавши документи для його обговорення в Сенаті як недостатні.

Конституція дозволяє позбавити президента повноважень, якщо Палата депутатів і Сенат вирішать, що глава держави не може виконувати свої обов'язки на підставі серйозних обставин. В такому випадку президентські повноваження глави держави переходять до прем'єр-міністра і спікера Палати депутатів. Його повноваження, в разі розпуску Палати, переходять до голови Сенату.