Гутерріш закликає міжнародну спільноту вирішити проблеми Афганістану з ліквідністю

Інтерфакс-Україна

Генсек ООН Антоніу Гутерріш закликав міжнародну спільноту наповнити ліквідністю Афганістан, щоб уникнути економічного колапсу країни, повідомляє агентство ЕФЕ.

"Закликаю світ вжити заходів і наповнити ліквідністю афганську економіку, щоб уникнути її колапсу", - заявив він, наголосивши, що гуманітарна допомога необхідна, але її недостатньо, щоб вирішити економічні проблеми цієї країни.

Гутерріш зазначив, що Афганістан переживає переломний момент, і що "світ заплатить вищу ціну", якщо зараз не допоможе Афганістану.

Генсек ООН також заявив, що рух "Талібан" має виконувати свої обіцянки в сфері дотримання прав жінок і дівчаток в Афганістані.

"Я особливо стурбований тим, що зроблені талібами обіцянки щодо афганських жінок і дівчаток не виконуються", - наводять західні ЗМІ слова генсека ООН під час його спілкування з журналістами в ООН.

"Настійно закликаю талібів виконувати обіцянки, дані жінкам і дівчаткам, і виконувати свої зобов'язання відповідно до міжнародних прав людини і гуманітарного права", - додав він.

У серпні бойовики руху "Талібан", які захопили владу в Афганістані, пообіцяли, що їх правління буде м'якше, ніж у 1990-х роках. Зокрема, вони обіцяли не позбавляти жінок Афганістану права здобувати освіту аж до університетської і працювати. При цьому таліби заявили, що дівчатка і хлопчики, а також чоловіки і жінки не можуть перебувати в одному кабінеті при навчанні в школах і університетах.