МВФ вирішив не міняти керівницю попри скандал навколо Китаю

UA.NEWS

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду взяла до відома інформацію, надану юристами WilmerHale, щодо можливих порушень з боку Крісталіни Георгієвої, однак прийняла рішення щодо продовження її роботи на чолі МВФ.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Фонду. Там зазначили, що «інформація, представлена під час огляду, достеменно не свідчить про те, що директор-розпорядник зіграла неналежну роль щодо підготовки звіту Doing Business 2018, коли вона була генеральним директором Світового банку».

Отже, у МВФ підтвердили «повну впевненість у лідерстві директорки-розпорядниці, а також її здатності продовжувати ефективно виконувати свої обов’язки». Правління Фонду висловило впевненість, що Георгієва «підтримуватиме найвищі стандарти управління, а також доброчесність на чолі МВФ».

Водночас Рада директорів МВФ планує провести ще одну зустріч, щоби розглянути можливі додаткові кроки «для забезпечення стійкості інституційних гарантій».

Раніш Рада директорів провела слухання щодо розслідування юридичної компанії WilmerHale. У його висновках зазначалося, що Крісталіна Георгієва під час перебування на чолі Світового банку у 2017 році чинила «невиправданий тиск» на персонал установи, аби змінити дані в рейтинговому звіті Doing Business щодо Китаю. Юристи стверджували, що Георгієва вимагала підвищити рейтинг бізнес-клімату Китаю, у той час, як Світовий банк шукав підтримки з боку КНР з метою значного збільшення капіталу.

У вересні Світовий банк оголосив, що припиняє публікацію щорічної рейтингової доповіді Doing Business, у якій оцінювалися умови для ведення бізнесу в різних країнах.