У Молдові слідом за генпрокурором під домашній арешт відправили і його заступника

UA.NEWS

Відстороненого заступника генпрокурора Молдови Руслана Попова, підозрюваного в незаконному збагаченні, помістили під домашній арешт на 30 діб.

Як пише Newsmaker, Антикорупційна прокуратура Молдови порушила кримінальну справу проти Попова за результатом аналізу інформації журналістських розслідувань і зібраних доказів. 9 жовтня його затримали на 72 години за підозрою в незаконному збагаченні. Прокурори зажадали помістити підозрюваного під попередній арешт.

Минулого року портал Anticoruptie.md опублікував розслідування, згідно з яким в 2015 році батько Попова став по документах власником саду площею понад 100 га.

Журналісти видання побували в селі, і місцеві жителі розповіли їм, що з 2014 року Руслан Попов почав скуповувати ділянки землі у місцевої влади і жителів. Батьки Попова, на яких оформлена власність, є пенсіонерами.

Anticoruptie.md вивчив декларацію чиновника, згідно з якою триповерховий будинок, де він мешкає, коштує близько 111,8 тис. молдовських леїв. У 2013 році, коли Попов вказав будинок у своїй декларації, журналісти опитали експертів і з'ясували, що будівля повинна коштувати не менше 2 млн леїв.

Нагадаємо, минулого тижня відстороненому генеральному прокурору Молдови Олександру Стояногло теж дали 30 діб домашнього арешту.