Ердоган на саміті G20 закликав створити робочу групу щодо Афганістану – ЗМІ

ITTA

Стамбул. 12 жовтня. ІНТЕРФАКС – Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган у вівторок під час позачергового саміту G20 щодо Афганістану запропонував сформувати спеціальну робочу групу з вирішення проблем цієї країни, повідомляє турецька газета "Хюррієт".

"Я пропоную створити робочу групу в складі G20 з метою домогтися системного вирішення цієї проблеми. Як Туреччина ми прагнемо до лідерства в такій групі", – наводить газета слова Ердогана під час зустрічі.

Крім того, турецький президент наголосив, що безпека і стабільність Афганістану надзвичайно важливі не лише для регіону, а й для усього світу. У зв’язку з цим він закликав міжнародну спільноту реагувати на всі проблеми, що випливають із невизначеної ситуації в країні.

"Міжнародна спільнота не може собі дозволити повернутися спиною до афганського народу і залишити його напризволяще", – сказав Ердоган.

За словами турецького лідера, однією з проблем, які можуть з’явитися через ситуацію в країні, може стати нова хвиля іммігрантів.

"Слід усвідомлювати: міграційний тиск, якого зазнаватиме Туреччина від її південних до східних кордонів, неминучий і для європейських країн", – зазначив Ердоган.

В Італії у вівторок стартував позачерговий саміт лідерів країн G20 щодо Афганістану. Саміт скликано з ініціативи головуючої в "двадцятці" Італії. За підсумками зустрічі голова ради міністрів Італії Маріо Драгі проведе прес-конференцію.

Президент США Джо Байден 31 серпня офіційно оголосив про завершення 20-річної присутності Сполучених Штатів та їхніх союзників з НАТО в Афганістані. Останній військово-транспортний літак ВПС США залишив кабульський аеропорт 30 серпня, евакуювавши решту американських військових, які здійснювали його охорону, і дипломатів, які працювали на території повітряної гавані, яка залишалася їхнім останнім оплотом у столиці Афганістану.

На тлі виведення іноземних сил з Афганістану бойовики угруповання "Талібан" взяли під контроль усю територію країни, а президент Ашраф Гані та його оточення втекли. Гані заявив, що цим вчинком прагнув уникнути кровопролиття.

Пізніше таліби оголосили склад свого уряду. Вони пообіцяли, що він буде інклюзивним, але в підсумку серед понад 30 членів кабінету міністрів представниками етнічних меншин виявилися лише три міністри.

За той час, що таліби тримають під контролем владу в Афганістані, у країні не припинилися теракти і напади на релігійні та етнічні меншини. Минулого тижня внаслідок атаки терориста-смертника загинули понад 120 мусульман-шиїтів, які є меншиною в сунітському Афганістані.

Міжнародна спільнота не поспішає робити висновки про те, як таліби керуватимуть країною. Однак Пакистан закликає "дати час" "Талібану" і продовжувати надавати фінансову допомогу Афганістану.

Минулими вихідними відбулися перші за цей час переговори представників США і талібів у Катарі. Таліби заявили, що вважають переговори успішними.