Перекладач, який 13 років тому допоміг врятувати Байдена, виїхав з Афганістану

Hromadske.ua

Про це повідомляє BBC.

У 2008 році Аман Халілі був серед афганських співробітників уряду США. Тодішні сенатори Джо Байден, Джон Керрі та Чак Гейгель, які перебували на борту військових гелікоптерів, здійснили аварійну посадку у горах Афганістану через хуртовину.

У долині на політиків могли напасти, тож Халілі разом з іншими афганцями вивів сенаторів у безпечне місце.

З серпня чоловік звертався по допомогу до США, щоб виїхати з Афганістану, який захопило угруповання «Талібан». Халілі намагався отримати спеціальну імміграційну візу США (SIV) для втечі з країни. Він також просив Байдена врятувати його разом із дружиною та п'ятьма дітьми. «Я вірю, що він може все», — казав чоловік CNN.

Представник Держдепартаменту США повідомив 11 жовтня, що Халілі разом із родиною безпечно виїхав з Афганістану та планує виїхати з Пакистану. За словами представника, афганцю вдалося виїхати завдяки «високому рівню залучення та підтримки уряду США».

SIV розробили спеціально для афганців та іракців, які співпрацювали з американських військовими в конфліктах на території обидвох країн. З 2008 року приблизно 70 тисяч афганців отримали SIV.

Невідомо, чи отримав Халілі візу та чи прямує він до США. Що сталося в Афганістані?

Після оголошення про виведення західних військ в Афганістані почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Після захоплення влади талібами західні країни евакуювали своїх громадян та деяких афганців. За два тижні з Афганістану вивезли понад 120 тисяч людей, однак тисячі людей досі не можуть виїхати. Україна вивезла з Афганістану понад сім сотень людей на сімох евакуаційних рейсах, зокрема й громадян інших країн.