Чехія після виборів: опозиція формує уряд без участі Бабіша, Президент Земан планує керувати процесом із лікарні

INTV

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш (ANO) повідомив у вівторок журналістам, що після виборів він звернувся до глави громадянських демократів - ODS і лідеру коаліції «Разом» (в коаліцію Spolu входять ODS, християнські демократів, TOP 09) Петру Фіалі з пропозицією провести переговори про уряд. Однак вона не була прийнята, спільні переговори з питання формування кабінету міністрів веде опозиційна коаліція, повідомляє Чеське радіо.

«Президент Мілош Земан в неділю сказав, що звернеться до мене з дорученням сформувати уряд», інформував Андрій Бабіш. Але в той же час він вважає, що рух ANO може опинитися в опозиції. Глава нинішнього уряду вказав, що розмовляв з М. Земаном близько 30 хвилин. За словами прем'єр-міністра, перевезення президента в лікарню було заплановане.

Празький Град має намір в середу прокоментувати наступні кроки президента Мілоша Земана щодо формування уряду.

За словами прес-секретаря президентської канцелярії Іржі Овчачека, Земан здатний спілкуватися, стежить за політичною ситуацією і знайомиться з останніми подіями. Сім'я президента і канцлер Вратіслав Минарж відвідали його сьогодні в Центральному військовому госпіталі, про що Овчачек у вівторок розповів агентству ČTK. Празький Град раніше повідомив, що Земан 12 жовтня призначив Мілана Чечотка на посаду нового голови регіонального суду Брно.