"Зробити більш доступною", - Пентагон хотів би зменшити вартість гіперзвукової зброї

INTV

Сьогодні вартість ракет, що розробляються, досягає десятків мільйонів доларів за одиницю.

Пентагон хотів би, щоб оборонні підрядники скоротили підсумкову вартість гіперзвукової зброї, заявила у вівторок глава науково-дослідного департаменту відомства. В даний час вартість надшвидких ракет наступного покоління досягає десятків мільйонів доларів за одиницю.

«Нам потрібно з'ясувати, як зробити гіперзвукову техніку більш доступною», - заявила заступник міністра оборони з науково-дослідної роботи Хайді Сю на конференції Асоціації армії США у Вашингтоні. Вона додала, що «хотіла б допомогти галузі зосередитися» саме на цьому питанні.

В даний час США використовують для нанесення ударів вглиб території противника крилаті ракети вартістю менше 5 мільйонів доларів за одиницю. Але крилаті ракети поступаються гіперзвуковій зброї, оскільки володіють меншою дальністю, літають набагато повільніше і більш уразливі для виявлення і ураження.

Lockheed Martin та Raytheon Technologies працюють над гіперзвуковою зброєю для Пентагону.

У бюджетній заявці на 2022 фінансовий рік Пентагон запросив на гіперзвукові дослідження 3,8 мільярди доларів - на 3,2 мільярди доларів більше, ніж роком раніше.

У вересні Агентство перспективних дослідницьких проектів Міністерства оборони успішно випробувало повітряно-реактивну гіперзвукову зброю, здатну розвивати швидкість в п'ять разів вище швидкості звуку.

Це було перше успішне випробування цього класу зброї з 2013 року.

Гіперзвукова зброя рухається у верхніх шарах атмосфери зі швидкістю близько 6200 кілометрів на годину.

За словами Сю, якщо в успішних розробках буде прогрес і Пентагон почне закуповувати більші партії, ціни знизяться.

У липні Росія заявила, що успішно випробувала гіперзвукову крилату ракету «Циркон», яку президент країни Володимир Путін позиціонує як частину ракетних систем нового покоління, що не мають аналогів у світі.