Японія обіцяє повернути окупований РФ Курильський архіпелаг

Останній Бастіон

Новопризначений японський прем'єр-міністр заявив про суверенітет Токіо над чотирма південнокурильськими островами. Таку інформацію з сесійної зали парламенту імперії Сонця, що сходить, повідомило видання "Asian News International".

За словами голови уряду Японії Фуміо Кісіди, його кабінет має намір укласти мирний договір із Кремлем, розв'язавши багаторічну проблему приналежності спірного архіпелагу.

«Наші міністри налаштовані провести найближчим часом наполегливий конструктивний діалог із російською владою з цього питання. Звісно, що основою слугуватимуть всі попередні домовленості між Токіо і Москвою. Особисто я виступаю за розв'язання питання про приналежність всіх островів південної гряди Курил, на які роками претендує Японія», – заявив Фуміо Кісіда.

Водночас новопризначений прем'єр-міністр підкреслив, що застосування військової сили для полагодження наболілої Курильської проблеми його уряд не розглядає.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що на японському острові Ітуруп, який ще від 1945 року окупований Московією, швидко розростається російське "воєнне містечко".