Уряд Грузії сформує спецгрупу медиків, які будуть стежити за здоров'ям Саакашвілі

АСПІ

Мін'юст Грузії звернувся до Міністерства охорони здоров'я з проханням створити багатофункціональну групу лікарів, які будуть відстежувати та аналізувати стан здоров'я ув'язненого експрезидента Міхеїла Саакашвілі.

Мін'юст звернувся до голови парламентського комітету з прав людини і комітету з охорони здоров'я і соцзахисту з проханням проконтролювати захист прав Міхеїла Саакашвілі. Про це повідомило Interpressnews напередодні.

"Метою групи буде періодичне спостереження за станом здоров'я Саакашвілі і, при необхідності, надання рекомендацій", - заявили в Мін'юсті.

Також, Мін'юст звернувся до голови парламентського комітету з прав людини та комітету з охорони здоров'я і соцзахисту з проханням проконтролювати захист прав Саакашвілі, а також народному захиснику Ніно Ломджарія. Саакашвілі зараз знаходиться в пенітенціарній установі №12 у Руставі, куди політик був поміщений після затримання 1 жовтня. Він оголосив голодування, називаючи себе політв'язнем, а висунуті проти нього звинувачення - сфабрикованими. На 10-й день голодування особистий лікар експрезидента заявив про серйозне погіршення стану його здоров'я.

Міністр юстиції Грузії Раті Брегадзе назвав неправдивою інформацію про те, що стан здоров'я Саакашвілі сильно погіршився. У 2018 році Саакашвілі визнали винним у двох справах. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гиргвліані, і ще до шести років - у справі про побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.

Нагадаємо, що, за словами глави правлячої партії "Грузинська мрія" Іраклія Кобахідзе, експрезидент Михеїл Саакашвілі мав намір здійснити державний переворот в Грузії. Також ASPI news повідомляло, що раніше голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що затримання Саакашвілі в Грузії може спровокувати серйозний дипломатичний скандал.