У Білорусі ввели кримінальну відповідальність для підписників Telegram-каналів, яких режим визнав екстремістськими

Hromadske.ua

Про це повідомило Головне управління з боротьби з організованою злочинністю.

Нововведення передбачає, що підписників «екстремістських» Telegram-каналів або чатів будуть притягувати до кримінальної відповідальності як учасників екстремістського формування.

Усього в Білорусі екстремістськими визнали понад 100 Telegram-каналів, більшість із яких критикує режим самопроголошеного президента Олександра Лукашенка. Білоруська влада регулярно притягує до відповідальності людей за критику на свою адресу в інтернеті. Зокрема, на початку жовтня у країні затримали понад 130 людей, які коментували вбивство кадебістами IT-працівника. Репресії в БілорусіУ серпні 2020 року в Білорусі спалахнули масові протести через проголошення переможцем президентських виборів Олександра Лукашенка, який обіймав цю посаду понад 26 років. Протестувальники не визнають цих результатів і вимагають визнати опозиціонерку Світлану Тіхановську легітимною президенткою Білорусі.

Попри масові мітинги та акції в усій країні, 23 вересня Лукашенко провів інавгурацію та знову обійняв посаду президента. А протестувальників силовики жорстко розганяли, затримували й загалом переслідують, зокрема й кримінальними справами.

За час протестів були затримані десятки тисяч людей, п'ятеро протестувальників загинули внаслідок жорстких дій силовиків, сотні людей визнали політв'язнями.