У Білорусі хочуть кидати за ґрати за підписку на Telegram-канали

UA.NEWS

Міністерство внутрішніх справ Білорусі планує залучати громадян до кримінальної відповідальності за підписку на телеграм-канали і чати, визнані у республіці екстремістськими. Раніше така підписка розцінювалася як адміністративне правопорушення.

Про це повідомляє Головне управління Міністерства по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією країни.

В МВС заявили, що документ дозволяє їм визнати групи у месенджерах і соціальних мережах незареєстрованими групами громадян, які здійснюють екстремістську діяльність. Їм загрожує максимальне покарання до 7 років волі.

У лютому відомство заявляло, що підписка на визнані екстремістськими чати і канали може розцінюватися, як адміністративне правопорушення. Тоді кілька опитаних виданням «Наша ніва» адвокатів заявили, що це неможливо за діючими законами.

Зазначимо, велика частина каналів, визнаних судами у країні екстремістськими, належить опозиції.

Нагадаємо, раніше у Білорусі до трьох років засудили українця Михайла Ференця за нібито участь у діях, які грубо порушують громадський порядок, та умисне пошкодження майна. Офіційний Київ вважає справу політично мотивованою, а вирок несправедливим та протиправним.

Також український громадянин піде під суд у Білорусі. Чоловіка будуть судити за участь у мітингу проти диктатора Олександра Лукашенка, що відбувся 30 серпня 2020 року. Крім того, українця звинуватили у створенні чату в Telegram.

Наприкінці вересня КДБ Білорусі штурмувало квартиру жителя Мінська, спеціаліста з ІТ-технологій. Під час штурму він застрелив спецпризначенця. У відповідь КДБісти застрелили громадянина, а його дружину затримали.

Опісля по всій Білорусі затримали людей, які залишили невигідні владі коментарі у соцмережах про вбивство співробітника КДБ. Їм інкримінують статті Кримінального кодексу «Образа представника влади» і «Розпалювання соціальної ворожнечі».