Помилка Саакашвілі: експерт розповів, чому партія третього президента Грузії програла вибори (Відео)

АСПІ

На муніципальних виборах в Грузії 2 жовтня правляча партія "Грузинська мрія" набрала близько 47% голосів. Як вплинув приїзд Міхеїла Саакашвілі на результати волевиявлення грузинських громадян, пояснив політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.

Найбільша опозиційна партія "Єдиний національний рух" посіла друге місце – її підтримали майже 31% громадян. Цей результат дозволяє не проводити дострокові парламентські вибори. Адже відповідно до домовленостей з Європейською Радою партія влади мала підтвердити свою легітимність, зібравши не менше 43% голосів виборців. Що в підсумку і сталося.

"Ми не звернули увагу на муніципальні вибори у Грузії, як би туди поїхав Саакашвілі. Минулого року в країні відбулися парламентські вибори, на яких перемогла правляча партія "Грузинська мрія". Але у цю перемогу повірили не всі громадяни. Держава, яка хоче стати членом НАТО, мусить показувати повагу до опозиції. Тому "Грузинська мрія" погодилася провести дострокові парламентські вибори у разі, якщо ця партія на муніципальних виборах 2021 року отримає менш як 43% голосів виборців.

З цих виборів партія Саакашвілі "Єдиний національний рух" зробила два висновки. Довести фальсифікацію виборів, як це було під час Трояндової революції у 2003 році, неможливо. По-друге, опозиційній партії не потрібно наразі провокувати якусь колотнечу, позаяк у неї є шанс у другому турі перемогти на виборах мера Тбілісі.

В Києві Саакашвілі надокучило – в Україні він вже нікому не був потрібний. Тому Міхеїл вирішив робити нову революцію у Грузії. Саакашвілі думав, що він поведе за собою маси після оголошення результатів екзитполів, що його послідовники захоплять парламент та влаштують державний переворот. Як вийшло насправді? По-перше, інформацію про незаконний перетин грузинського кордону Саакашвілі, я впевнений, злили з України. Принаймні після затримання Саакашвілі прем'єр-міністр Грузії подякував Україні. По-друге, нетривалий мітинг під в'язницею його прихильники провели лише на третій день після затримання свого лідера. Тобто його відверто здихалися в Україні, а в Грузії – просто не чекали", – підкреслив Чорновіл.

Раніше Чорновіл назвав найкращого та найгіршого президентів України. Також політолог розповів, хто з українських прем'єрів наніс найбільше шкоди державі.