Понад 50 тисяч осіб підписали петицію за звільнення Міхеїла Саакашвілі

Український Дощ

Більш ніж 51 тисяча осіб підписала петицію за звільнення ув'язненого громадянина України і експрезидента Грузії Міхеїла Саакашвілі, відзначається в даних на сайті документа.

Петицію було створено 7 жовтня і адресовано чинному уряду Грузії. Щоб документ було передано адресату, як вказано у даній петиції, необхідно набрати 75 тисяч підписів.

Проте, слід зазначити, що петиції у Грузії носять виключно консультативний характер і не зобов'язують державну владу приймати будь-які рішення.

"Якщо ви вважаєте, що третього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі, який голодує вже кілька днів, потрібно випустити з в'язниці і дати йому можливість нормально брати участь у цивільних і політичних процесах, то підпишіть петицію. Разом ми звільнимо президента з полону", - сказано у документі, який на ранок 14 жовтня вже підписали 51 638 осіб.

Нагадаємо, Саакашвілі був затриманий у Грузії 1 жовтня. Тоді ж грузинський омбудсмен Ніно Ломджарія заявила, що після затримання він оголошує голодування, тому що не згоден із звинуваченнями і вважає себе політв'язнем. У Грузії Саакашвілі проходить за кількома кримінальними справами. Експрезидента заочно засудили у справах про вбивство банкіра Сандро Гиргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку його засудили до трьох років позбавлення волі, у другому - до шести. Крім того, Саакашвілі є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії "Імеді" і про розтрату коштів з держбюджету - їх поки розглядають суди.

писав раніше, що особистий медик Міхеїла Саакашвілі заявив про погіршення стану його здоров'я у в'язниці.