У посольстві США в Колумбії повідомили про Гаванський синдром

ITTA

Американські офіційні особи розслідують можливі випадки хвороби Гаванським синдромом в Колумбії за кілька днів до візиту держсекретаря, повідомляють американські ЗМІ.

Співробітники посольства США в Боготі, можливо, були вражені загадковою хворобою, яка викликає хворобливий звук у вухах, втому і запаморочення.

Вперше про випадки синдрому повідомили на Кубі в 2016 році американські дипломати по всьому світу.

Його походження невідоме, деякі припускають, що це тип зброї.

У вівторок Wall Street Journal вперше повідомив, що електронні листи, відправлені послом США в Колумбії Філіпом Голдбергом, підтвердили ряд «непояснених інцидентів зі здоров’ям» або UHI (термін, використовуваний урядом США для позначення гаванського синдрому) з середини вересня.

Президент Колумбії Іван Дуке повідомив New York Times, що країна розслідує повідомлення. Він додав, що розслідування ведуть США.

Американці, які постраждали від синдрому Гавани, описують сильний і болючий звук у вухах. Деякі з приблизно 200 постраждалих протягом декількох місяців страждали запамороченням і втомою.

За даними Times, більше половини постраждалих були співробітниками ЦРУ.

У п’ятницю повідомлення про Гаванський синдром з’явилися в посольстві США в Берліні. Президент Джо Байден виступив із заявою, в якій пообіцяв знайти «причину і винних».

Це сталося через кілька годин після того, як він підписав новий закон, який дає право головам ЦРУ і Держдепартаменту надавати фінансову компенсацію тим державним службовцям США, які постраждали від цього синдрому.

Представник Держдепартаменту відмовився підтвердити повідомлення BBC News у вівторок.

У своїй заяві чиновник сказав, що «ми енергійно розслідуємо повідомлення про UHI, де б про них ні повідомлялося», і що вони «активно працюють над встановленням причини цих інцидентів і того, чи можуть вони бути приписані іноземному суб’єкту».

Ця новина надійшла напередодні запланованої на наступному тижні поїздки держсекретаря США Ентоні Блінкена до Боготи.

У серпні віце-президент Камала Харріс відклала поїздку до В’єтнаму після того, як два американських чиновника були евакуйовані з країни за медичними показаннями після хвороби.