У Білорусі вже понад 800 людей визнані політв’язнями

Громадське радіо

Білоруські правозахисники повідомили про визнання ув’язненими з політичних мотивів ще шістьох людей. Тепер усього у країні 805 людей визнані політв’язнями.

Про це повідомляє білоруське «Радіо Свобода».

Правозахисники внесли до списку політв’язнів Дениса Ляхара, Олексія Гамезу, Кирила Жоголєва, Олексія Сенькова, Кастру та Сильва Серджію і Євгенія Кузьменкова. Їм оголосили вироки за статтею «групові дії, що грубо порушують громадський порядок».

Правозахисники та правозахисниці нагадали, що протести 9-10 серпня 2020 року були самоорганізованими, мирними та не становили загрози для безпеки. Натомість силовики застосували проти протестувальників та протестувальниць непропорційну силу.

Вони закликають негайно звільнити усіх ув’язнених з політичних мотивів та припинити політичні репресії в країні. В Україні правозахисники та правозахисниці ухвалили резолюцію, в якій просять українську владу посилити захист білорусів в Україні.

А 7 жовтня біля посольства Білорусі у Києві провели акцію «Захистимо білоруських дітей від репресій!».

Нагадаємо, українського політв’язня у Білорусі Михайла Ференця катували.

Раніше в ефірі Громадського радіо лідер лідером Руху солідарності «Разам», колишній білоруський політв’язень В’ячеслав Сівчик казав, що катування у в’язницях стали щоденним розпорядком.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS