Саакашвілі розповів про свої попередні спроби потрапити до Грузії, де він засуджений до ув'язнення (Відео)

АСПІ

Міхеїл Саакашвілі в інтерв'ю "Мтварі" заявив, що у жовтні 2021 року у нього була не перша спроба повернутися в Грузію. Попереднє намагання, за його словами, могло закінчитися трагічно.

"Я довго готувався, це була не перша спроба мого приїзду, все склалося не так, як я планував, щось було зроблено так, що перша спроба ледве не закінчилася трагічно. Це не було вояжем бізнес-класу і не тим, про що писали в ЗМІ. Я тому не ризикнув, бо в цьому сценарії було б дуже легко вистрілити, підірвати, розстріляти, а потім у всьому звинуватити нас... я приїхав тому, що хотів приїхати, по-іншому я просто не міг, я вважаю, що це дійсно критичний момент в нашій історії", – зазначив Саакашвілі.

Нагадаємо, Саакашвілі залишив Грузію у 2013 році, після чого проти нього було порушено кілька кримінальних справ. Наразі він визнаний тбіліським судом винним у перевищенні службових повноважень та заочно засуджений до трьох й шести років позбавлення волі за двома кримінальними справами. Ще дві кримінальні справи за тими ж статтями, за повідомленнями, розглядаються в судових інстанціях. До них також додалося провадження про незаконний перетин кордону у вересні 2021 році.

1 жовтня Саакашвілі був затриманий у Грузії. Наразі він перебуває у колонії в Руставі за 25 кілометрів від Тбілісі.

Перед місцевими виборами в Грузії 2 жовтня Саакашвілі був переконаний, що опозиція здобуде переконливу перемогу. Втім, провладна "Грузинська мрія" отримала майже 47% підтримки. Опозиція ж змогла зібрати понад 30% голосів виборців.

"Приїзд Саакашвілі став певним каталізатором – він мотивував його прихильників. Саакашвілі пішов, певною мірою, ва-банк, погодившись на такий ризик. Я не можу сказати, що він програв. Понад 30% голосів – це досить серйозна підтримка. Наразі багато буде залежати від функціонерів партії "Єдиний національний рух", як вони можуть організувати своїх прихильників на протест, щоб навіть досягти звільнення Саакашвілі", – пояснив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

"У 2024 році відбудуться чергові парламентські вибори. Якщо переможе опозиція, то Саакашвілі може вийти на волю. Люди з одного боку не вдоволені "Грузинською мрією", але й не бачать чіткої альтернативи, позаяк третій президент Грузії асоціюється у багатьох виборців з війною та нестабільністю", – підкреслив політтехнолог Олексій Голобуцький.

"Саакашвілі гадав, що поведе за собою маси після оголошення результатів екзитполів місцевих виборів, що його послідовники захоплять парламент та влаштують державний переворот. Як вийшло насправді? Нетривалий мітинг під в'язницею його прихильники провели лише на третій день після затримання свого лідера. Тобто його відверто здихалися в Україні, а в Грузії – просто не чекали", – підсумував політолог, нардеп III-VI скликань Тарас Чорновіл.