Поліція Норвегії назвала напад у Конгсбергу терактом

ITTA

Брюссель. 14 жовтня. ІНТЕРФАКС – Поліцейська служба безпеки Норвегії (PST) в четвер оголосила, що розцінює напад, скоєний напередодні в місті Конгсбергу, як акт тероризму, повідомляє агентство Associated Press (AP) з посиланням на заяву PST.

У заяві служби йдеться, що напад, унаслідок якого загинуло п’ятеро людей, "наразі здається актом тероризму".

"Під час розслідування з’ясується, що послужило мотивом цього інциденту", – наголошується в документі.

Крім того, у PST наголосили, що підозрюваний у скоєнні цього злочину раніше вже був відомий цій службі.

AP нагадує, що раніше в четвер у поліції повідомили, що підозрюваний у вбивствах датчанин прийняв іслам, раніше він вважався прибічником радикальних поглядів.

"Напади на випадкових людей у громадських місцях – періодичний спосіб дій ісламських екстремістів, які здійснюють терористичні акти на Заході", – заявили в PST.

У службі зазначили, що рівень загрози тероризму в Норвегії залишається "помірним".

Раніше в четвер генсек НАТО Єнс Столтенберг, який був прем’єр-міністром Норвегії у 2000-2001 та 2005-2013 роках, висловив жаль у зв’язку з інцидентом у Конгсбергу.

"Шокувальні новини з Конгсберга, Норвегія. Мої думки з постраждалими і тими, хто втратив своїх улюблених. Ми маємо триматися разом проти ненависті та насильства", – написав Столтенберг у своєму акаунті у Twitter.

Унаслідок нападу в середу в Конгсберзі загинуло п’ятеро людей, ще двоє постраждали. За інформацією поліції, нападник стріляв у людей з лука. Слідчі вважають, що спільників у нападника не було.

Пізніше стало відомо, що підозрюваним є 37-річний громадянин Данії, йому пред’явлено обвинувачення.