#FreeMisha: У Тбілісі почалася акція на підтримку Саакашвілі

Громадське радіо

У Тбілісі почалася акція на підтримку ув’язненого Міхеіла Саакашвілі, якого затримали у Грузії 1 жовтня. За даними ЗМІ, на акцію зібралися від 30 до 50 тисяч людей.

Про це повідомляє Sputnik Грузія.

За даними видання, люди заповнили площу Свободи і прилеглу територію. Люди принесли плакати з написами «Свободу Міші» і «Ні політичному переслідуванню», прапори Грузії і плакати з назвами міст, з яких вони приїхали. Також є прапори Азербайджану і України. Плакати висять й на колонах автомобілів, які приїхали з різних куточків Грузії.

Спочатку мітингувальники пройшлися ходою по проспекту Руставелі та вулиці Пушкіна.Акція протесту почалася з хвилини мовчання в пам’ять про загиблих під час обвалення багатоквартирного будинку у Батумі. Жертвами трагедії, яка сталася 8 жовтня, стали дев’ятеро людей, серед яких – троє дітей.

Перед будівлею міської ради встановлена ​​сцена, на задньому фоні якої зображений грузинський прапор з основним гаслом акції і зірками прапора Євросоюзу. Посеред площі встановили великий екран для того, щоб те, що відбувається на сцені було видно всім. Поруч з протестувальниками чергують поліцейські.

Видання Грузія Online пише, що один з адвокатів Саакашвілі Ніка Меліа прочитав його лист, у якому Саакашвілі закликав громадськість до примирення й об’єднання. Він також закликав прихильників опозиції 30 жовтня проголосувати за кандидатів від «Національного руху».

Нагадаємо, Міхеіл Саакашвілі майже два тижні голодує у в’язниці. Його особистий лікар каже, що його необхідно госпіталізувати, бо йому вже важко ходити й говорити. Водночас у Міністерстві юстиції Грузії заперечили інформацію про погіршення здоров’я.

Міхеіл Саакашвілі оголосив голодування після затримання у Грузії 1 жовтня, а також оголосив себе політичним в’язнем. Президент Володимир Зеленський повідомив, що докладе зусиль для повернення Саакашвілі, який нині є головою Виконавчого комітету Національної ради реформ України. Проте віцепрем’єрка Грузії Тея Цулукіані заявила, що Грузія не має наміру передавати Києву Саакашвілі.

Українська консулка відвідала експрезидента Грузії та повідомила, що його стан задовільний.

Саакашвілі та Грузія

Експрезидент Грузії покинув країну у 2013 році. Проти нього на батьківщині відкрили 4 кримінальні провадження, за двома з них є вироки.

У червні 2018 року Тбіліський міський суд заочно засудив Саакашвілі до 6 років вʼязниці за перевищення службових повноважень. Суд встановив, що у 2005 році Саакашвілі на посаді президента наказав своїм підлеглим побити члена парламенту, бізнесмена Валерія Гелашвілі.

У січні 2018 року Тбіліський міський суд також визнав Саакашвілі винним у справі «про злісне перевищення повноважень» на посаді президента Грузії та присудив йому 3 роки позбавлення волі. Суд встановив, що президент у 2009 році незаконно помилував чотирьох поліцейських, які відбували тюремний термін за вбивство працівника банку.