Частково самознищена картина Бенксі пішла з молотка за 18,52 мільйона фунтів стерлінгів. Це рекорд для художника

Hromadske.ua

Про це повідомляє Sotheby’s.

У 2018 році на аукціоні продавалася картина Бенксі «Дівчина з повітряною кулькою». Її за один мільйон фунтів стерлінгів придбала колекціонерка з Європи, але після стуку молотка вмонтований у рамку шредер пошматував твір мистецтва на смужки.

Колекціонерка не стала відмовлятися від придбаної на аукціоні картини. І її виставили на повторний аукціон під новою назвою. При цьому стартова ціна становила 2,5 мільйона фунтів стерлінгів — у кілька разів більше, ніж виручив «оригінал».

«Ви були присутні під час фантастичної миті. Не можу сказати вам, наскільки мені лячно стукати цим молотком», — сказав під час торгів аукціонер Олівер Баркер, викликавши сміх присутніх. Цього разу, однак, «Любов у смітті» не самознищилася.

Кінцева ціна «Любові у смітті» — 18,52 мільйона фунтів стерлінгів — є рекордною вартістю роботи для Бенксі. З урахуванням відсотка, який стягує Sotheby’s, художник отримає 16 мільйонів фунтів стерлінгів, зазначає BBC. Хто такий Бенксі?

Бенксі — псевдонім англійського андерграундного художника графіті, політичного активіста та режисера, особа котрого не встановлена. Навколо його біографії та справжнього імені точиться багато суперечок. Згідно з найпоширенішими версіями, його справжнє ім'я — Роберт або Робін Бенкс.

Графіті Бенксі почали з'являтися на вулицях від початку 1990-х років. Нині його роботи оцінюються в мільйони доларів і значно збільшують вартість нерухомості, на якій розміщені.