У Тбілісі пройшов мітинг з вимогою звільнити Саакашвілі

Site.ua

У грузинській столиці Тбілісі в четвер, 14 жовтня, відбулася акція на підтримку третього президента Грузії, голови виконкому Нацради реформ України Міхеїла Саакашвілі. Його заарештували 1 жовтня.

Акція почалася з того, що гендиректор опозиційного каналу «Мтаварі» і один з адвокатів Саакашвілі зачитали його послання, в якому він закликав громадськість країни до примирення й об'єднання.

Саакашвілі також закликав прихильників опозиції об'єднатися та 30 жовтня проголосувати за кандидатів від «Національного руху», які вийшли у другі тури практично у всіх великих містах Грузії на місцевих виборах.За оцінками журналістів, у центрі грузинської столиці зібралися від 20 до 50 тис. людей. Частина з них приїхала з регіонів. Мітинг організувала опозиційна партія «Єдиний національний рух», пов'язана із Саакашвілі, але акцію підтримали й інші політики та громадські діячі.

Учасникам протестної ходи намагалися завадити активісти владної партії «Грузинська мрія». Про сутички під час акції не повідомлялося, як і про реакцію на неї влади.

У 2018 році Саакашвілі визнали винним за двома справами. Його засудили до 3 років позбавлення волі за помилування колишніх співробітників МВС, засуджених у справі Сандро Гіргвліани, та ще до 6 років – у справі щодо побиття колишнього депутата Валерія Гелашвілі.

Саакашвілі затримали 1 жовтня після його прибуття на батьківщину. Перед початком муніципальних виборів у Грузії він заявив, що 2 жовтня (у день голосування) буде вирішуватися доля країни, тож він «не може спостерігати за процесом збоку».

Саакашвілі наразі перебуває в пенітенціарній установі №12 у Руставі. Він оголосив голодування, називаючи себе політв'язнем, а висунуті проти нього звинувачення — сфабрикованими.