На Гаїті бандити звільнили двох із 17 викрадених понад місяць тому місіонерів: що відомо

ТСН

На Гаїті в неділю, 21 листопада, звільнили двох із 17 членів місіонерської групи, викрадених бандою "400 Mawozo" понад місяць тому.

Про це із посиланням на християнську організацію Christian Aid Ministries з Огайо повідомляє The Associated Press.

Зазначається, що звільнені перебувають у "доброму гуморі та під опікою". Водночас інформація щодо їхніх імен і причин відповідного кроку з боку зловмисників не розголошується.

Факт звільнення двох заручників також підтвердив представник Національної поліції Гаїті Гері Дерозьє.

Як повідомлялося, християнських місіонерів зі США і Канади, а також членів їхніх сімей і місцевого водія викрали з автобуса 16 жовтня в столиці Гаїті Порт-о-Пренс. Серед полонених були, зокрема, 8-місячне немовля, двоє дітей 3 і 6 років, а також двоє підлітків.

За словами міністра юстиції і внутрішніх справ Гаїті Ліста Квітеля, викрадачі зажадали по мільйону доларів за кожного заручника, тобто 17 мільйонів доларів викупу. Лідер банди "400 Mawozo" погрожував вбити полонених.

Тим часом на Гаїті триває сплеск насильства і викрадень людей. Уряд США нещодавно закликав своїх громадян залишити країну, а Канада оголосила, що виводить зі свого посольства весь персонал, окрім необхідного.

Через діяльність банд в країні бракує палива, що змушує лікарні відмовляти пацієнтам та паралізує громадський транспорт. Деякі школи закрилися, а підприємства скоротили години роботи.

Гаїті також намагається оговтатися від вбивства президента Жовенеля Моїза в липні цього року та землетрусу силою 7,2 бала, внаслідок якого загинуло понад 2,2 тис. людей.