У Болгарії на другий термін переобрали президента, який назвав Крим "російським"

Новини.LIVE

21 листопада Президент Болгарії Румен Радев переміг з великою перевагою у другому турі виборів свого суперника Анастаса Герджикова. Згідно з результатами екзитполів, оголошеними в Софії, 66% голосів у Радєва і 32% у Герджикова.

Про це повідомило БТА.

Читайте також: Заява президента Болгарії про "російський" Крим: У МЗС відреагували

Румен Радев зазначив, що закінчився безпрецедентний політичний місяць двох типів виборів, який ясно продемонстрував прагнення людей до змін, до розриву з корупцією, грабунком і беззаконням, до відсторонення мафії від влади. Він вважає, що надії на те, що громадяни втомляться від виборів і віддадуть перевагу повернутися до звичного старого, не виправдалися.

"Незважаючи на величезні гроші, незважаючи на інсинуації і пропаганду, які щодня наповнювали нас фейковими новинами, спрямованими скандалами і докладали великих зусиль, щоб відштовхнути людей від виборів, навіть сьогодні, в день виборів",- додав президент.

Тим часом, соціологічний інститут Gallup International вважає, що за Радєва голосували виборці Болгарської соціалістичної партії, партії "є такий народ" і коаліції "продовжуємо зміни", а за Герджикова виборці партії "Громадяни за європейський розвиток Болгарії" (GERB) і руху за права і свободи". Явка виборців була рекордно низькою, повідомила Болгарська служба Радіо Вільна Європа.

Додамо, що президентський пост в Болгарії має в основному церемоніальне значення, але надає главі держави широкі можливості для впливу на громадську думку. Президент, згідно з Конституцією, отримує великі повноваження в період політичних криз, включаючи право призначати перехідні уряди.

Сам же Радев-колишній командувач Військово-повітряними силами. Став популярним завдяки відкритій підтримці масових протестів проти корупції в 2020 році, коли прем'єр-міністром був Бойко Борисов.

Раніше про Крим та Україну

Міністерство закордонних справ України відреагувало на слова президента Болгарії Румена Радєва про те, що Крим нібито є "російською" територією.

Володимир Путін прагне розділити Україну і приєднати її до так званої Російської імперії. Плани російського лідера незмінні, і це незважаючи на те, що в нашій країні його не чекають. Така заяву зробив Павло Клімкін.