150 мігрантів із Білорусі намагалися прорватися через кордон (відео)

Стопкор

150 мігрантів із білоруського боку вчергове спробували прорватися через кордон до Польщі. Їх затримали прикордонники.

150 мігрантів здійснили чергову спробу прорватися через польсько-білоруський кордон Фото: скриншот

"Ввечері 21 листопада близько 150 агресивно налаштованих іноземців намагалися прорватися на територію Польщі", — про це повідомляє Прикордонна служба Польщі.

Wczoraj tj. 21.11 na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski🇵🇱.
Atak na polską granice nadzorowany był przez białoruskie służby.#zgranicy pic.twitter.com/aBYTO02lMw
— Straż Graniczna (@Straz_Graniczna) November 22, 2021

Мігрантів затримали. За даними прикордонників, спроба прориву курувалася білоруськими силовиками.
Нагадаємо:

8 листопада було зафіксовано переміщення колони мігрантів із боку Білорусі до кордону з Польщею. Польська сторона направила на кордон понад 10 тисяч військових.

У ніч на суботу білоруські військові службовою машиною намагалися зруйнувати тимчасове загородження на кордоні з Польщею. Мігранти також застосували щодо польських служб сльозогінний газ, який отримали від білоруських силовиків.

Увечері 13 листопада на територію Польщі з Білорусі в районі населеного пункту Стажина прорвалася група з 50 мігрантів із Близького Сходу. Мігранти при спробі силового прориву кордону почали кидати каміння в поліцейських. Польським правоохоронцям вдалося затримати 22 громадян Іраку.

Через напружену ситуацію з мігрантами Україна посилила кордон із Білоруссю. Залучено особовий склад Прикордонної служби, а також застосовано техніку та спеціальні засоби, включно з безпілотниками та спеціально навченими службовими собаками.

Десять слабких ділянок на українському кордоні, крізь які потенційно можуть прорватися мігранти, будуть контролювати особливо пильно.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що готовий літаками доставити біженців на їхню Батьківщину, але вони цього не хочуть.

16 листопада мігранти почали штурм польського кордону. Вони рвали колючий дріт, а також кидали в польських силовиків каміння, металеві прутні та гілки. Польська сторона застосувала водомети та світло-шумові гранати.

17 листопада мігранти почали залишати польський кордон — за ними приїхали мікроавтобуси. Куди саме повезли мігрантів, було невідомо.

Прикордонники затримали 15 громадян із Близького Сходу, які намагалися перетнути кордон України та Білорусі. Вони спробували потрапити в Україну під виглядом туристів.

18 листопада мігранти полишили свій табір на польсько-білоруському кордоні. Через погіршення погодних умов біженців перевели до логістичного центру.