Групи іноземців на білорусько-польському кордоні дедалі агресивніші - спецслужби Польщі

INTV

За повідомленнм польських спецслужб, на білоруській стороні кордону помічені білоруські працівники служб напідпитку із вогнепальною зброєю.

«Білоруські служби продовжують спрямовувати агресивні групи іноземців до нашого кордону», - повідомив у понеділок у Twitter речник міністра-координатора спецслужб Польщі Станіслав Жарин, пише Польське радіо.

Під дописом розміщено відео, опубліковане польськими прикордонниками, на якому група людей із наплічниками сидить у лісі біля загороджень на польсько-білоруському кордоні. Можна теж побачити сліпуче світло та використання лазерів з іншого боку кордону.

За даними Прикордонної служби Польщі, така ситуація сталася в неділю на ділянці, що охороняється загоном в Дубичах Церковних, де близько 150 агресивно налаштованих іноземців намагалися прорватися на територію Польщі. «Напад на польський кордон контролювався білоруськими службами», - додали в прикордонній службі.

«Білоруські служби продовжують спрямовувати агресивні групи іноземців до нашого кордону. Під час нападів на лінію кордону білоруські функціонери підтримують спроби незаконного проникнення до Республіки Польща», - написав Станіслав Жарин, додавши, що такі спроби груп і білоруських служб є стає все більш агресивним.

Речниця Прикордонної служби Польщі Анна Міхальська повідомила в понеділок, що на інших ділянках польсько-білоруського кордону не було великих груп, які силою форсували загородження. Прикордонна служба зазначила, що, наприклад, окремі особи кидали каміння.

У неділю речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин, посилаючись на інформацію Міністерства оборони Польщі про п'яних білорусів, які служать на кордоні, написав, що «білоруська сторона багато днів діяла так, ніби розраховувала спровокувати небезпечний інцидент на кордоні.

Як у неділю в соцмережах написало Міноборони Польщі, «п'яні білоруси чергують на кордоні із вогнепальною зброєю». «Це не перший такий випадок, з яким стикаються наші бійці», - додали у відомстві. До запису доданий короткий фільм.

«Як бачимо, деякі працівники білоруських служб, направлені на кордон з Польщею, перебувають у стані алкогольного сп'яніння. Це ще один елемент, який посилює загрозу на кордоні BLR-PL. Білоруська сторона діє вже багато днів так, ніби хоче спровокувати небезпечний інцидент на кордоні», - прокоментував Жарин у Twitter.

Речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин теж заявив в ефірі Польського радіо 24, що білоруські служби відіграють ключову роль в організації нелегального переміщення мігрантів через кордон з Польщею. Він пояснив, що іноземці отримують від білоруських офіцерів обладнання, необхідну для знищення прикордонного захисту. Вони також користуються транспортом, який пропонують державні служби.