Міграційна криза: яка ситуація на українсько-білоруському кордоні і за яких умов прикордонники можуть застосувати зброю

UNN

На сьогодні ситуація на кордоні України з Республікою Білорусь залишається спокійною та контрольованою, повідомив УНН помічник голови Держприкордонслужби України — прессекретар Андрій Демченко.

Цитата

“На данний момент ситуація (на кордоні з РБ — ред.) спокійна і контрольована”, — сказав співрозмовник УНН.

Деталі

УНН також поцікавився щодо недавніх заяв міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського щодо використання вогнепальної зброї прикордонниками і правоохоронцями на українсько-білоруському кордоні.

“Із самого початку зазначалось,... всіх цікавило питання застосування зброї. Відповідь була дана чітка: зброя може використовуватись тільки у разі загрози життю та здоров’ю військовослужбовця”, — зазначив Демченко.

На питання про те, хто визначає цю загрозу, він відповів: “військовослужбовець”.

Додамо

Як повідомляє ДПСУ, сьогодні, 22 листопада, в Адміністрації Державної прикордонної служби України розпочав роботу міжвідомчий штаб, що координуватиме взаємодію суб’єктів, залучених до посилення та захисту українського кордону.
Штаб націлений на протидію можливій міграційній кризі на кордоні.

Контекст

Наприкінці травня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ більше не затримуватиме нелегалів, які намагаються через Білорусь потрапити на територію Європейського Союзу.

У серпні Польща, Литва, Латвія та Естонія звинуватили Білорусь у використанні нелегальних мігрантів в якості зброї в так званій гібридній війні проти ЄС. Прем’єр-міністри цих країн у спільній заяві закликали ООН вжити заходів щодо білоруського керівництва.

У рамках боротьби з потоком нелегальних мігрантів Польща почала будівництво паркану на кордоні з Білоруссю.

8 листопада ситуація на польсько-білоруському кордоні загострилася. Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами.

9 листопада Польща закрила в Кузніце прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.

У ніч на 10 листопада дві великі групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, всіх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.