«Газпром» пригрозив відключити Молдові газ через 48 годин

UA.NEWS

Російський «Газпром» заявив, що не отримав від Молдови чергового платежу за газ, і припинить його подачу через дві доби.

Про це заявив представник російської компанії Сергій Купріянов в ефірі НТВ. Газ відключать у тому випадку, якщо Кишинів не здійснить оплату 22 листопада. Контракт із Молдовою про постачання газу було підписано за умови 100% оплати поточних платежів за газ, країна у понеділок не здійснила чергового платежу.

«Газпром» вкрай розчарований невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов'язань», - заявив офіційний представник концерну.

Молдова та Росія підписали нову угоду про постачання газу після того, як термін дії попереднього контракту закінчився у вересні цього року. Молдова заявила, що платитиме близько 450 доларів за тисячу кубометрів російського газу в листопаді, а в грудні ціна може впасти приблизно до $400 замість $250, як це було раніше.

Раніше держкомпанія «Оператор ГТС України» вирішила надати негайну допомогу Молдові обсягом 15 млн куб. м газу.

Польська компанія PGNiG вдруге поставить газ Молдові – вона виграла новий тендер разом із міжнародною компанією DXT Commodities (офіс розташований у Швейцарії).

Нідерландська компанія Vitol, яка входить до трійки найбільших транспортувальників нафтопродуктів у світі, виграла тендер на постачання газу до Молдови, який оголосила компанія Energocom.