До Білорусі для оцінки ситуації з біженцями на кордоні прибули експерти Єврокомісії – МЗС республіки

ITTA

Мінськ. 22 листопада. ІНТЕРФАКС-ЗАХІД – До Білорусі прибули експерти Єврокомісії для оцінки ситуації з біженцями на кордоні, Мінськ акцентував увагу на необхідності пошуку шляхів реалізації шукачами притулку їхнього прагнення потрапити до Європейського союзу, повідомив прес-секретар МЗС республіки Анатолій Глаз.

"Відповідно до домовленостей, досягнутих під час контактів білоруської сторони з Європейським союзом, 22-23 листопада 2021 року проходить візит до Білорусі експертів Європейської комісії для оцінки ситуації з біженцями на кордоні. У рамках візиту відбулися зустрічі делегації ЄС у МЗС Білорусі, а також з представництвами міжнародних організацій", – сказав Глаз, слова якого наводяться у понеділок на сайті білоруського зовнішньополітичного відомства.

Прес-секретар уточнив, що в ході зустрічей у МЗС "доведено позицію Білорусі щодо хибності та абсурдності звинувачень нашої держави у штучному створенні міграційної кризи на кордоні з ЄС".

Глаз наголосив, що білоруська сторона також наголосила на необхідності пошуку шляхів реалізації шукачами притулку їхнього прагнення потрапити до Європейського союзу.

"За підсумками зустрічей сторони домовилися продовжити контакти по лінії Білорусь – ЄС з метою врегулювання міграційної проблеми на білорусько-європейському кордоні", – сказав речник.

Ситуація на кордоні Польщі та Білорусі ускладнилася 8 листопада, коли до кордону з Польщею з білоруського боку підійшли кілька тисяч мігрантів із країн Близького Сходу, які бажають перебратися до ЄС.