Через Тайванську протоку здійснив прохід ракетний есмінець США

UA.NEWS

Ракетний есмінець США здійснив прохід через Тайванську протоку, яка розділяє Китай від Тайваню. Відповідну заяву зробили Військово-Морські сили США.

У ВМС США уточнили, що 23 листопада есмінець з керованими ракетами типу Arleigh Burke Milius здійснив «звичайний транзит через Тайванську протоку» через міжнародні води відповідно до міжнародного права, повідомляє Reuters.

«Транзит корабля через Тайванську протоку демонструє відданість США вільному та відкритому Індо-Тихоокеанському регіону», - йдеться у повідомленні.

Також там наголосили, що збройні сили США продовжуватимуть літати, плавати та діяти скрізь, де це дозволено міжнародним правом.

Нагадаємо, у Вільнюсі почав роботу представницький офіс Тайваню, яке де-факто є посольством – попри спротив офіційного Пекіна.

Президент США Джо Байден у розмові з президентом Китаю Сі Цзіньпіном підтвердив, що США твердо підтримують давню політику «одного Китаю» і не хочуть змін у політиці Тайваню.

Китай відреагував на зустріч депутатів Європарламенту із президентом Тайваню Цай Інь-вень. Пекін попередив Євросоюз про помилку та пригрозив загостренням відносин.

Раніше китайські військові засудили США та Канаду за військові кораблі в Тайванській протоці. Вони вважають, що обидві країни змовилися, щоб посилити напруженість.