Росія погрожує перекрити постачання газу Молдові

UA.NEWS

Російський «Газпром» заявив, що не отримав від Молдови чергового платежу за газ 22 листопада та анонсував зупинення постачання енергоносія через 2 доби.

Про це повідомив представник «Газпрому» Сергій Купріянов, передає російський Інтерфакс. Він наголосив, що

«Маючи на увазі складну, дуже складну ситуацію в економічному та фінансовому становищі Молдови, керуючись прагненням зберегти для Молдови можливості виплати її боргових зобов'язань щодо Газпрому, а також позицію президента Росії, до якого молдавська сторона неодноразово зверталася за сприянням Газпромом було ухвалено рішення підписати контракт практично на умовах молдавської сторони, але з важливим і важливим пунктом: Молдова вчасно виробляє 100% поточних платежів за газ… Газпром вкрай розчарований невиконанням Молдовою своїх контрактних зобов'язань»

Нагадаємо,голова російської Ради Федерації Валентина Матвієнко 21 жовтня заявила спікеру парламенту Молдови Ігорю Гросу, що Росія «врахує» участь президента Молдови Майї Санду у саміті «Кримської платформи» під час розбудови відносин між двома країнами.

Після цього російський «Газпром» почав газовий тиск на Молдову і у країні 22 жовтня оголосили надзвичайний стан.

Президент Молдови Майя Санду подякувала українському президенту Володимиру Зеленському за підтримку та постачання газу й електрики під час енергетичної кризи, викликаної тиском російського «Газпрому».

29 жовтня Молдова домовилася з «Газпромом» про продовження контракту на постачання газу на 5 років. Російська сторона погодилася з формулою ціни, запропонованою Кишиневом.