Португалія достроково закрила останню вугільну електростанцію

Украина Электро

Португалія закрила свою останню вугільну електростанцію, припинивши використання забруднюючих довкілля матеріалів для виробництва електроенергії і ставши четвертою країною в Європейському Союзі, яка це зробила.

Екологічна група Zero заявила в заяві, що електростанція Pego в центральній Португалії була другою за величиною з викидів вуглекислого газу в країні, додавши, що "звільнення нас від найбільшого джерела парникових газів було визначним днем для Португалії".

Цей крок зроблений за дев’ять років до планового припинення Португалією використання викопного палива до 2030 року.

Бельгія, Австрія та Швеція є іншими трьома європейськими країнами, які вже припинили використовувати вугілля для виробництва електроенергії.

Незважаючи на те, що значні 60-70% електроенергії Португалія отримує з відновлюваних джерел, вона, як і раніше, значною мірою залежить від імпорту викопного палива для задоволення загальних енергетичних потреб.

«Завдання зараз полягає в тому, щоб комунальні підприємства не зробили помилку, замінюючи вугілля викопним газом або нестабільною біомасою», – сказала Катрін Гутманн, директор кампанії Europe Beyond Coal, коментуючи наміри власників закритої електростанції про перехід на спалення пелетів (гранульованого біопалива).

«Відмовитися від вугілля лише для переходу на наступне найгірше паливо – це явно не вихід», – сказав президент Zero Франсіско Феррейра. «Замість цього слід зосередитися на швидкому нарощуванні наших потужностей відновлюваної енергії вітру та сонця».
Джерело rbc.ua