Президентські вибори у Чилі: в першому турі лідирує прихильник диктатури Піночета

Укрінформ

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Guardian.

ЗМІ відзначає, що ультраправий політик Каст у першому турі посів перше місце, набравши 28% голосів. Друге місце посів лівий політик Боріч, який набрав 26%. Повідомляється, що ці два кандидати змагатимуться за пост президента у другому турі виборів 19 грудня.

«Я хотів би подякувати Богу та моїй родині. Чилі заслуговує миру та свободи – і це те, що ми дамо вам», - заявив Каст, виступаючи перед своїми прихильниками у столиці країни Сантьяго.

Під час виборчої кампанії Каст відверто заявляв про підтримку диктатури Піночета та відзначав її наслідки для чилійської економіки. Зазначається, що речницею кампанії Каста є Макарена Сантелісес, внучата племінниця генерала Піночета.

Також під час виступу ввечері після першого туру виборів Каст висловився про екзистенційну боротьбу проти «непримиренних лівих». «Ми маємо обирати між свободою та комунізмом – між демократією та комунізмом», - заявив політик.

ЗМІ відзначає, що під час виборчої кампанії Каст звертався до молодшої аудиторії, спілкуючись через такі платформи, як TikTok, що зрештою стало успішною стратегією.

Опонентом Каста є лівий політик Габріель Боріч, який має хорватське походження. Він є колишнім лідером студентського руху. У своїй програмі Боріч виступає за соціал-демократію, фемінізм та екологічну повістку, що принесло йому популярність серед студентів та інтелігенції.

Очікується, що у другому турі важливу роль зіграє те, кому перейдуть голоси лібертаріанця і бізнесмена Франко Парізі, якого у першому турі підтримали 13% виборців. ЗМІ відзначає, що кандидати від поміркованих правих та поміркованих лівих набрали по 12% голосів.

Як повідомляв Укрінформ, у Венесуелі пройшли місцеві вибори, на яких перемогла правляча Соціалістична партія.

Фото з сайту azat.tv