Португалія відмовилася від вугілля у виробництві електрики

UA.NEWS

Португалія стала четвертою країною Євросоюзу, яка припинила використання вугілля для виробництва електроенергії.

Про це повідомляє AP.

Електростанція Pego, розташована за 150 кілометрів на північний схід від Лісабона, припинила вироблення електроенергії минулими вихідними. Таким чином, Португалія стала четвертою країною євроспільноти, яка відмовилася від спалювання вугілля з метою виробництва електрики.

Першою в ЄС, у 2016 році, це зробила Бельгія, минулого року її приклад наслідували Австрія та Швеція.

Зазначається, що Португалія, яка повністю імпортує вугілля, нафту та газ, протягом останнього десятиліття інвестувала значні кошти в розвиток зеленої енергетики.

Уряд країни розглядає декілька варіантів подальшого використання електростанції Pego. За словами міністра довкілля Жоау Педро Матуша Фернандеса, одним з варіантів є перехід на використання біомаси. Інші пропозиції передбачають виробництво на цій базі сонячної енергії або створення підприємства з випуску електромобілів.

Як відомо, використання вугілля в енергетичній галузі залишається найбільшим джерелом парникових газів. Тож одне з головних завдань Зеленого курсу ЄС - повна відмова від використання вугілля та перехід на «чисті» відновлювані джерела енергії, вагомий крок до цієї мети має бути зроблений вже до 2030 року.

Нагадаємо, Європейські виробники електроенергії повертаються до найбруднішого викопного палива. За три тижні листопада, електростанції у Великій Британії підвищили спалення вугілля, аби забезпечити країну достатньою кількістю електроенергії.

У понеділок базові європейські газові ф’ючерси знизилися на 6,3% – до 81,68 євро за мегават-год, а британський еквівалент впав на 6,2% до – 206 пенсів за терм. Минулого тижня європейські ціни зросли на 15% після того, як Німеччина призупинила процес сертифікації російського газопроводу «Північний потік-2».

У вересні на європейській енергетичній біржі стрімко почав дорожчати газ. 6 жовтня вартість палива вперше в історії сягнула рекордних $1924 за тисячу кубометрів.