Прем’єр Ефіопії, який одержав Нобелівську премію миру, їде на фронт воювати проти повстанців

UA.NEWS

Прем'єр-міністр Ефіопії Ахмед Абій, який є лауреатом Нобелівської премії миру, заявив, що очолить війська країни у боях проти повстанців із Фронту Визволення Народу Тигру (ФОНТ).

Про це повідомляє The Guardian з посиланням на заяву Абія в Twitter.

«Із завтрашнього дня я вирушаю на фронт, щоб очолити наші збройні сили. Ті, хто хоче бути серед дітей Ефіопії, котрі прославляться в історії, вставайте на захист країни! Зустрінемось на фронті», – написав Абій.

ЗМІ зазначає, що цю заяву Абій опублікував на тлі активної фази збройного конфлікту в Ефіопії. Повідомляється, що повстанці із ФОНТ наближаються до столиці. Зараз вони контролюють місто Шева Робіт, всього за 220 кілометрів на північний схід від Аддіс-Абеби.

Повідомляється, що Абій був нагороджений Нобелівською премією миру у 2019 році, коли підписав угоду, яка завершила майже 20-річний збройний конфлікт із Еритреєю. У листопаді 2020 року Абій направив війська до регіону Тиграй, заявивши, що це відповідь на атаки ФОНТ. Абій заявляв також, що це буде швидка операція з відновлення порядку у регіоні, проте війська ФОНТ зуміли здобути перемогу та захопити столицю регіону, місто Мекелле. З того часу вони змусили урядові війська залишити регіон і просунулися у бік столиці, уклавши союз з іншими угрупованнями повстанців.

Зазначається, що за рік війни десятки тисяч людей було вбито, понад мільйон залишили свої будинки. Фактична блокада Тиграю призвела до гуманітарної кризи у регіоні. США та інші країни попереджали Абія про те, що конфлікт може дестабілізувати ситуацію у всій Східній Африці. Згодом США та Сполучене Королівство евакуювали частину співробітників своїх посольств з Ефіопії.

Нагадаємо, польські прикордонники повідомляють про 174 спроби незаконного перетину кордону з території Білорусі за останню добу, в одному випадку це була група із 50 мігрантів.

Польща готова сплатити повернення нелегальних мігрантів з Білорусі в їхні рідні країни через кризу на межі.

22 листопада мігранти в черговий раз намагалися силою потрапити до Польщі з боку Білорусі. Цього разу група із понад 100 осіб атакувала кордон у районі села Дубичі-Церківні.