Назарбаєв залишає посаду голови партії «Nur Otan»

Укрінформ

Про це повідомив радник – прессекретар Назарбаєва Айдос Укібай у Твіттері, передає Укрінформ.

"Під час розширеного засідання Політичної ради Нурсултан Назарбаєв прийняв рішення передати повноваження голови партії «Нур Ортан», наголосивши, що партію має очолювати президент країни. Процедура передачі повноважень буде здійснюватися відповідно до Статуту партії", - йдеться у повідомленні.

Укібай зазначив, що сьогоднішнє рішення Назарбаєва – це лише логічне продовження транзиту влади.

Як зазначив Нурсултан Назарбаєв, партія «Нур-Ортан» має бути головною опорою для президента Казахстану, особливо зараз, в умовах глобальної кризи, спричиненої пандемією. Відповідно до статуту партії обрання та звільнення з посади її голови належить до виняткової компетенції з'їзду партії «Нур-Ортан». До цього моменту Нурсултан Назарбаєв залишатиметься головою партії", - додав Укібай.

Назарбаєв очолював Казахстан з квітня 1990 року. У квітні 2015 року його переобрали на п'ятий президентський термін на дострокових виборах. Там він набрав 97,75% голосів виборців.

19 березня 2019 року Назарбаєв оголосив, що подає у відставку з посади президента Казахстану. При цьому він довічно залишиться головою Ради безпеки центральноазіатської держави, а також головою керівної партії "Нур-Отан".

Токаєв 9 червня 2019 року переміг на позачергових президентських виборах, набравши 70,96% голосів.