Сейми країн Балтії та Польщі закликали ЄС змінити міграційну політику через шантаж Лукашенка

Європейська правда

Спікери Сеймів Польщі, Латвії, Литви та Естонії виступили зі спільною заявою щодо міграційної кризи на кордоні ЄС з Білоруссю.
Як пише "Європейська правда", заяву оприлюднили парламенти країн.
Вони засудили дії білоруського режиму, закликали Євросоюз не зволікати застосуванням нових санкцій, а також закликали переглянути міграційну політику блоку.

Спікери заявили, що агресивні дії нелегітимного режиму Александра Лукашенка досягли небаченого рівня і що вони провокують загрожують безпеці всього регіону і зумисно ставить під загрозу життя людей.
Парламентарі засудили використання нелегальної міграції як інструменту тиску і наголосили, що це штучно створена криза в рамках гібридної операції, спрямованої проти Польщі, Литви, Латвії і всього блоку з політичною метою.
Вони закликали країни, з яких їдуть або через які транзитом мандрують мігранти "білоруського маршруту", протидіяти цьому.
Спікер закликали також негайно застосувати нові санкції, погоджені на останній зустрічі міністрів закордонних справ країн ЄС, а якщо Лукашенко не зупиниться - готувати черговий пакет санкцій.
Крім того, вони зауважують, що політику ЄС у сфері міграції та притулку потрібно змінити, щоб враховувати нинішні реалії.
"Ми твердо переконані у нагальній необхідності адаптувати підходи ЄС до нових реалій, щоб забезпечити надійний захист зовнішніх кордонів Євросоюзу і створити ефективні заходи для протидії нелегальному перетину кордону. Ми очікуємо, що Єврокомісія внесе свої пропозиції змін до законодавства ЄС", - заявили спікери парламентів.
Раніше прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що дії білоруського режиму, який підтримує також Росія, становлять загрозу для всієї Європи. Він заявив також, що вважає це лише початком і "диктатори не зупиняться".
Нагадаємо, після переговорів канцлерки Німеччини Ангели Меркель і Александра Лукашенка стало відомо, що Єврокомісія буде вести технічні перемовини, у тому числі з білоруською владою для повернення у рідні країни мігрантів, які намагаються через територію Білорусі потрапити у ЄС.
У Єврокомісії заявили, що технічні перемовини з представниками влади Білорусі не означають перемовин з режимом Лукашенка, а позиція щодо санкцій залишається незмінною.
Читайте також: Вбивчий гуманізм Європи: як опір "білоруським" мігрантам розриває ЄС зсередини.