Байден оголосив про випуск 50 млн барелів нафти із стратегічного резерву США

UA.NEWS

Президент Сполучених Штатів Джо Байден заявив, що Білий дім задіяє стратегічний нафтовий резерв у рамках глобальних зусиль країн-споживачів енергії, щоб зупинити стрімке зростання цін на пальне у 2021 році. Загалом США випустять 50 млн. барелів нафти зі стратегічного резерву.

Про це повідомляє прес-служба Білого дому.

Скоординоване використання запасів США, Індії, Китаю, Японії, Республіки Корея та Великобританії є першим подібним кроком у своєму роді.

Міністерство енергетики США забезпечить випуск 50 млн барелів із Стратегічного нафтового резерву двома способами:

32 млн барелів будуть обміном протягом наступних кількох місяців, вивільняючи нафту, яка зрештою повернеться до Стратегічного нафтового резерву найближчими роками;
18 млн барелів стануть прискореним продажем нафти, який раніше санкціонував Конгрес США протягом наступних кількох місяців.
"Президент готовий вжити додаткових заходів, якщо буде потрібно, і готовий використати всі свої повноваження, працюючи в координації з рештою світу для підтримки адекватних поставок у міру виходу з пандемії", - йдеться у заяві Білого дому.

Нагадаємо, газова ціна на хабі TTF у Нідерландах 23 листопада знову перевищила 1000 доларів за тисячу кубометрів. Вартість грудневого ф'ючерсу на біржі ICE Futures піднялася на 6,5% - до 89,5 євро за МВт·год.

Раніше ми писали, що «Нафтогаз України» підвищить з 1 грудня ціни на газ клієнтам, для яких він є постачальником «останньої надії».