У Тбілісі активісти живим ланцюгом відзначили річницю "Революції троянд"

UNN

У Тбілісі у вівторок, 23 листопада, відбулася акція, присвячена 18-м роковинам "Революції троянд". Після п'ятої години вечора з двох боків проспекту Руставелі ланцюжки людей вийшли на проїжджу частину і роздільною смугою рушили назустріч один одному. Поліція була змушена тимчасово перекрити рух, у центрі міста утворилися затори, передає УНН із посиланням на "Грузия Онлайн".

Деталі

Колони із запаленими фаєрами під звуки сигнальних машин зустрілися за півгодини біля будівлі парламенту. Далі приблизно три тисячі активістів різних політичних сил просто залишилися стояти посеред дороги, утворивши півторакілометровий живий ланцюг. Крім плакатів і прапорів, деякі тримали в руках троянди, як символ подій, що відбувалися вісімнадцять років тому.

23 листопада 2003 року, через три тижні проти парламентських виборів, протягом яких грузинська опозиція опротестовувала їхні результати, президент Грузії Едуард Шеварнадзе залишив свою посаду. Відставці передували чотири дні безпрецедентних вуличних акцій протесту, організованих Михайлом Саакашвілі. Протистояння пройшло безкровно, тому ті події стали називати “Революцією троянд” — демонстранти несли із собою квіти.

Місце акції обрано не випадково

Місце проведення акції на річницю тих подій, анонсоване грузинською журналісткою Нанукою Жоржоліані, було обрано не випадково. Площа Першої республіки в Тбілісі з 2005-го по 2018 рік мала назву саме “Революції троянд”, поки столична міськрада (сакребуло) на позачерговому засіданні не прийняла рішення про перейменування. За таке рішення тоді проголосували лише депутати правлячої партії “Грузинська мрія”, депутати від опозиції засідання бойкотували.

Нинішню дату грузинська влада проігнорувала. Сам Михайло Саакашвілі, який після 50-денного голодування проходить реабілітацію у військовому госпіталі міста Горі, опублікував лист до 18-ї річниці “Революції троянд”. У ньому він зазначив, що Грузія “була територією, а стала країною і перетворилася на суперзірку регіону”. На думку експрезидента, країна стала прикладом для організаторів революцій в Україні, Киргизстані, Лівані та арабському світі. Саакашвілі поклявся повернути Грузії “колишню велич”.