Прем’єр Грузії не бачить підстав для прямих контактів з керівництвом Росії

Європейська правда

Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі заявив, що для прямих контактів з керівництвом Росії поки немає умов.
Про це він сказав в інтерв'ю Суспільному мовнику, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на "Ехо Кавказу".
Він зазначив, що Росія не поважає суверенітет Грузії, її цілісність та продовжує окупацію грузинських територій, і саме це є головним бар'єром у відносинах.

"Вам відомо, що ми маємо формат женевських переговорів. Ми не маємо прямого контакту з політичних питань. Єдиний контакт - це формат Абашидзе-Карасіна, який стосується лише торговельно-економічних та культурних відносин.
Я думаю, що для таких прямих контактів, для спроб їх організації потрібна хороша підготовка та осмислення. Це має бути зустріч, орієнтована на результат, а не зустріч заради зустрічі", - сказав Гарібашвілі.
У контексті можливості проведення зустрічі з керівництвом РФ він зазначив, що кожна країна має виходити зі своїх національних інтересів, у тому числі Грузія.
"Загалом ми всі добре розуміємо, що нормальна держава діє і має діяти, виходячи зі своїх національних інтересів. Звісно, ​​ми маємо свої інтереси, а в інших держав, у тому числі й сусідів, - свої. Тож думаю, що така зустріч потребує хорошої підготовки", - сказав Гарібашвілі.
Нагадаємо, глава правлячої партії Грузії "Грузинська мрія" Іраклій Кобахідзе у серпні заявив, що не бачить можливості для початку обговорення питання про відновлення дипломатичних відносин з Росією.