Країни Великої 20-ки не готові виділяти €100 млрд на декарбонізацію країн, що розвиваються

AgroPolit.com

Під час проведення круглого столу «Життя після Глазго», організованого Ukrainian Business and Trade Association (UBTA), заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Ірина Ставчук повідомила, що країни великої двадцятки не готові фінансувати в країни, що розвиваються, грошову допомогу в обсязі 100 млрд євро на рік, з метою зменшення шкідливих викидів в атмосферу та стимулювання їх до виконання пунктів Паризької угоди.

«За результатами конференції (COP26) ми маємо підтверджене розуміння того, що розвинені країни далекі від реалізації цих амбіцій. Окремо хочу відзначити, що крім України Східна Європа була достатньо неактивною в рамках конференції. І тут я бачу лідерські позиції України, адже ми прийняли достатньо амбітний Національний визначений внесок, враховуючи територію нашої країни, індустріальне минуле та амбітну економічну стратегію до 2030 року. Тому, одне з пріоритетних завдань, визначених після конференції – привернути більше уваги світового товариства до зусиль України, які впроваджуються у напрямку декарбонізації», – заявила Ірина Ставчук.

За її словами, Україна отримуватиме фінансову підтримку на розвиток потенціалу, в тому числі в рамках адаптацій до зміни клімату. Проте це незначні фінанси, що дозволяють реалізувати лише невеликі проєкти.

Остаточної домовленості про створення цього фонду так і не було досягнуто. Наразі країни, що розвиваються мають представити проєкти, на які можуть бути витрачені ці кошти. Крім того, потребує визначення, за якими критеріями проєкти будуть вважатися такими, що протидіють змінам клімату. Втім, позитивом є те, що сторони планують у 2024 році переглянути обсяг цього фонду», – додала вона.

Нагадаємо, що UBTA вже має готові напрацювання для українського бізнесу в межах глобального тренду з декарбонізації.