У Швеції вперше в історії прем’єр-міністром стала жінка

UA.NEWS

Шведський парламент провів голосування за призначення нового прем’єра-міністра. Вперше в історії країни цю посаду обійняла жінка.

Парламент затвердив лідера соціал-демократів Магдалену Андерссон новим прем'єр-міністром Швеції, пише місцеве видання The Local.

Офіційно Андерссон прийме повноваження лише після зустрічі з королем Карлом XVI Густавом цієї п'ятниці.

Цікаво, що серед скандинавських країн лише у Швеції до цього не було жінки на посаді прем'єр-міністра. У Данії, Норвегії, Фінляндії та Ісландії жінки очолювали уряди.

Магдалена Андерссон також окреслила політичні пріоритети на майбутнє - повернути демократичний контроль над школами та охороною здоров'я, відмову від приватизації сектору соціального забезпечення, лідерство Швеції у сфері боротьби зі змінами клімату.

Раніше міністр оборони Швеції Пітер Хультквіст заявив про готовність відправити шведських військовослужбовців в Україну для підтримки в конфлікті, що триває на Донбасі.

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль у рамках робочого візиту до Швеції (м. Мальме) провів зустріч із прем'єр-міністром Естонської Республіки Каєю Каллас. Партнери висловили прагнення максимальної активізації відносин між двома країнами.

Швеція зберегла можливість в'їзду для українців на свою територію. Це вже 10 країна Європи, яка прийняла рішення не закривати кордон для громадян України, вакцинованих від COVID-19.