Bild: "Зелені" отримають п'ять місць у новому уряді Німеччини, зокрема МЗС

UNN

За трохи більше ніж трьох годин до презентації коаліційної угоди щодо формування нового уряду Німеччини, німецьке видання Bild з посиланням на власні джерела розкрило, яким партіям дістануться головні посади, пише УНН.

Деталі

Так, за даними Bild, представник СДПН, яка набрала найбільшу кількість голосів на виборах у вересні, окрім отримання крісла канцлера, очолить Міністерство внутрішніх справ, а також нещодавно створене Міністерство будівництва у майбутньому.

Своєю чергою “Зелені” отримають 5 міністерств. За інформацією Bild, до них належать федеральне Міністерство закордонних справ, Міністерство у справах сім’ї та Міністерство клімату та економіки. Останнє, мабуть, очолить співголова партії Роберт Хабек.

Окрім того, згідно з інформацією Bild, новим міністром юстиції Німеччини стане Марко Бушманн — досі він був першим парламентським керуючим директором фракції ВДП у Бундестазі та одним з основних переговорників ВДП.

Його однопартієць, лідер ВДП Крістіан Лінднер стає новим міністром фінансів, заявляють у Bild.

Контекст

Як повідомляв УНН, на парламентських виборах, що відбулися 26 вересня, перемогла Соціал-демократична партія Німеччини, отримавши 25,7% голосів.

Консервативний блок Християнсько-демократичної та Християнсько-соціальної спілок набрав лише 24,1% голосів, що стало найгіршим результатом у його історії. Вільна демократична партія отримала 11,5% голосів, "Союз-90"/"Зелені" — 14,8%, правопопулістська “Альтернатива для Німеччини” — 10,3%. У Бундестагу також завдяки трьом прямим мандатам пройшла Ліва партія з 4,9% голосів.

У жовтні соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), "Союз-90"/"Зелені" та ліберальна Вільна демократична партія (СвДП) домовилися перейти від так званих зондуючих переговорів до коаліційних на шляху створення нового уряду ФРН.