На кордоні Польщі з Білоруссю сталася сутичка з мігрантами, поранено військового

UA.NEWS

Минулої ночі від нападу мігрантів під час спроби силового перетину кордону постраждав польський військовий. Дві групи мігрантів по 30-40 людей двічі атакували польські служби та військових.

Напередодні ввечері відбулися три масові спроби нелегального перетину кордону групами від кількох десятків до 100 людей, розповіла прес-секретар Прикордонної служби РП Ганна Михальська, пише «Укрінформ».

«Поблизу населеного пункту Мельник дві групи мігрантів кількістю 30–40 людей двічі атакували польські служби та військових, а неподалік від Дубич Церковних намагалася проникнути до Польщі група з понад 100 мігрантів», — повідомила Михальська.

За її інформацією, спочатку в районі Мельника група з 30 мігрантів близько 20:30 (за місцевим часом) змогла проникнути в Польщу, її було затримано. Мігранти кидали в бік польських силовиків каміння та палиці. У результаті один із польських військових отримав травму голови, йому було надано медичну допомогу.

Згодом у цьому місці о 22:30 відбулася ще одна спроба нелегального перетину кордону групою з 40 людей, які теж поводилися дуже агресивно. Спробу було придушено польськими силовиками.

Близько 20 години в районі Дубич Церковних кордон намагалися перетнути понад 100 людей. Вони кидали сходи через колючий дріт, розрізали елементи загородження, в цьому їм допомагали білоруські служби. Цю спробу прориву кордону також було зупинено.

Раніше на територію Литви з Білорусі намагалися потрапити 70 мігрантів. Литовські прикордонники кажуть, що силовики Лукашенка змінили свою тактику щодо перекидання нелегалів.

Польські прикордонники повідомили про 174 спроби незаконного перетину кордону з території Білорусі за останню добу, в одному випадку це була група із 50 мігрантів.

Уряд вирішив надати 175 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації соціального характеру на кордоні з Білоруссю. Кошти візьмуть із спеціального фонду держбюджету. Прикордонникам нададуть 66,9 млн. гривень, а Нацгвардії -108,1 млн. грн.