Байден не запросив Угорщину та Туреччину на саміт про демократію

infopost

Президент США Джо Байден запросив близько 110 країн на віртуальний саміт 9 і 10 грудня, який буде зосереджений на питаннях демократії. До списку попри конфлікт щодо верховенства права з Європейською комісією увійшла Польща, однак не потрапили Угорщина та Туреччина.

Список запрошених країн опублікували на сайті Держдепартаменту США у вівторок, 23 листопада.

Серед запрошених держав є також Україна.

Не потрапили до переліку Росія та Китай. Однак Байден запросив Тайвань, який Китай вважає своєю територією.

З країн Близького Сходу до списку потрапили тільки Ізраїль та Ірак, а Єгипет, Йорданія, Саудівська Аравія, Катар та Об’єднані Арабські Емірати, які є регіональними союзниками США, відсутні у списку.

Запрошена і Бразилія, хоча її ультраправого президента Жаїра Болсонару піддавали суттєвій критиці за авторитарні погляди.

За повідомленням Білого дому, саміт покликаний обговорити "виклики, з якими стикається демократія, а також зміцнити фундамент демократичного оновлення". В центрі уваги учасників будуть зобов'язання та ініціативи з трьох основних тем: захист від авторитаризму, боротьба з корупцією та сприяння дотриманню прав людини.

При цьому обговорення порушених тем планують продовжити за рік у рамках наступного саміту, на якому лідери зустрінуться вже не у віртуальному режимі, а особисто.

InfoPost.Media [1]
Фото: AFP

Що таке Infopost.Media?
Це суспільно-політичне видання, яке розповідає українській аудиторії про національні меншини, а їм – про сучасну Україну. Ціль Infopost.Media – посилити національний діалог та згуртованість, протидіяти дезінформації та маніпуляціям, а також повернути Україну в її рідний дім – вільну спільну мультикультурну Європу.

[1] https://infopost.media/shho-take-infopost-media-rozpovidayemo-v-detalyah/