США ввели санкції проти вишу з Росії, що виробляє продукцію військового призначення

UA.NEWS

Міністерство торгівлі США запровадило експортно-реекспортні обмеження для Московського фізико-технічного інституту (МФТІ). Підприємство займається виробництвом продукції військового призначення, що суперечить інтересам національної безпеки Сполучених Штатів.

Про це йдеться в офіційному повідомленні Мінторгівлі США.

«Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США оприлюднило останні зміни до Списку суб'єктів, чия діяльність суперечить інтересам національної безпеки чи зовнішньої політики США, додавши до нього 27 іноземних юридичних та фізичних осіб», — йдеться у повідомленні.

До списку обмежень включені організації та фізичні особи з Китаю, Японії, Пакистану та Сінгапуру.

«Одне підприємство, що базується в Росії, було додано до списку кінцевих споживачів товарів військового призначення (MEU)», — повідомили в американському відомстві.

Обмеження введено проти Московського фізико-технічного інституту через «виробництво ним військової продукції для кінцевих користувачів військового призначення».

Список суб'єктів, чия діяльність суперечить інтересам національної безпеки чи зовнішньої політики США, – це інструмент, який використовується американським урядом для обмеження експорту, реекспорту та передачі предметів, визначених окремим переліком.

Раніше Міністерство фінансів США ввело санкції проти компанії, що базується на Кіпрі компанії Transadria і що ходить під російським прапором судна Marlin. Обмеження вводяться на підставі закону «Про захист енергетичної безпеки Європи» (Protected European Energy Security Act, PEESA) від 2019 року.

Після запровадження нового пакету санкцій Державний департамент США має намір продовжити цю політику проти фізичних та юридичних осіб, залучених до проекту російського газопроводу Nord Stream 2.

Узгоджені 15 листопада міністрами закордонних справ ЄС санкції проти білоруського режиму будуть запроваджені до кінця листопада.