Прем'єрка Швеції подала у відставку через кілька годин після обрання

Громадське радіо

Нова прем’єрка Швеції Магдалена Андерссон подала у відставку через декілька годин після обрання в парламенті.

Про це повідомляє Politiko.

Андерссон заявила, що покине посаду після того, як шведський парламент проголосував за опозиційний бюджет, співавтором якого виступили антиімміграційні шведські демократи. Згідно з конституційною практикою, коаліційний уряд має піти у відставку, якщо одна з партій вирішить вийти з нього.

Прем’єрка повідомила спікеру Андерасу Норлену, що вона все ще зацікавлена у керівництві соціал-демократичним однопартійним урядом.

«Для мене це про повагу, я не хочу керувати урядом, коли можуть бути підстави поставити під сумнів його легітимність», — сказала вона.

Опозиційний бюджет, узгоджений спільно помірними консерваторами, християнськими демократами та шведськими демократами, переміг зі 154 голосами проти 143 після того, як Центристська партія оголосила, що не підтримає урядовий бюджет. Це означало б, що уряд повинен керувати країною за опозиційним бюджетом.

У Партії зелених заявили, що схвалений правими бюджет сіє розбрат між людьми, передбачає урізання екологічних витрат і збільшення викидів.

Що буде далі у ситуації з урядом Швеції поки не зовсім зрозуміло. У заяві офісу спікера Андреаса Норлена зазначили, що він обговорить ситуацію з лідерами партій та оголосить рішення 25 листопада, повідомляє телерадіокомпанія SVT.

Партія зелених заявила, що підтримає Магдалену Андерссон під час нового голосування за призначення прем’єр-міністра, якщо до цього дійде. Це може означати, що Андерссон все одно стане прем’єр-міністром, якщо жодна з партій не змінить свою позицію.