Прем’єр Швеції йде у відставку за кілька годин після призначення

UA.NEWS

Новий прем’єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон подала заяву про відставку. Вона заявила про таке рішення після напруженого голосування щодо бюджету, який спровокував кризу для уряду країни.

Як повідомляє видання The Local, Андерссон оголосила про вихід з уряду після того, як Шведський парламент проголосував за Опозиційний бюджет, співавтором якого виступили антиімміграційні Шведські демократи.

Опозиційний бюджет правих – узгоджений спільно консервативними помірними і християнськими демократами, а також шведськими демократами – отримав 154 голоси проти 143, після того, як Центристська партія оголосила, що не підтримає бюджет уряду через поступки, зроблені лівим. Утримання цієї партії означало, що праві опозиційні партії отримали більше голосів.

Представники «Партії зелених» Пер Болунд і Марта Стеневі обрушилися з критикою на затверджений бюджет, назвавши його «диференціацією між людьми, побиттям екологічного бюджету і збільшенням викидів», маючи на увазі зниження податку на бензин і дизельне паливо у новому бюджеті.

Нагадаємо, раніше 24 листопада шведський парламент призначив нового прем’єра-міністра. Вперше в історії країни посаду обійняла жінка – лідер соціал-демократів Магдалена Андерссон.