Німеччина планує відмовитися від вугільної генерації до 2030 року

mind

Також ФРН має намір виробляти 80% електроенергії з ВДЕ

Новий уряд ФРН закріпив мету щодо відмови Німеччини від вугільної генерації до 2030 року, що на вісім років раніше, ніж планувалося. Про це йдеться в коаліційній угоді, яку партії мають схвалити упродовж десяти днів, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

Крім того, Німеччина до 2030 року має намір задовольняти 80% потреб електроенергії за рахунок відновлюваних джерел. На кінець десятиліття показник складав 65%.

Потужності сонячних електростанцій планують довести до 200 ГВт, офшорних вітроелектростанцій – до 30 ГВт, а потужності електролізерів для виробництва «зеленого» водню мають становити 10 ГВт до 2030 року.

Також уряд ФРН націлений «мати на дорогах країни 15 млн електромобілів» до кінця десятиліття.

Нагадаємо: генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив Європейській Раді з міжнародних відносин, що Євросоюз повинен відмовитися від вугілля до 2040 року. Він додав, що країни ОЕСР мають відмовитися від наявних вугільних потужностей до 2030 року, а решта – через десять років.

Раніше понад 40 країн погодилися поступово відмовитися від використання вугілля в енергетиці на кліматичному саміті у Глазго.