Інтерпол очолив представник ОАЕ Аль-Раїсі

ITTA

Париж. 25 листопада. ІНТЕРФАКС – Генерального інспектора МЗС ОАЕ Ахмеда Нассера Аль-Раїсі в четвер обрано новим президентом Інтерполу, повідомила організація у Twitter.

"Ахмед Нассер Аль-Раїсі з Об’єднаних Арабських Еміратів обраний на чотирирічний термін на посаду президента", – йдеться у повідомленні Інтерполу.

Отже, Аль-Раїсі змінив на посаді президента південнокорейського державного діяча Кім Чон Яна. До цього Аль-Раїсі був членом виконавчого комітету Інтерполу.

Колишній керівник організації Кім Чон Ян обіймав цю посаду з листопада 2018 року.

У свою чергу британське видання Daily Mail зазначає, що на адресу Аль-Раїсі звучали звинувачення у порушенні прав людини, зокрема, у тортурах та викраденнях людей. Так, за даними видання, Аль-Раїсі причетний до тортур затриманого в ОАЕ британського вченого Меттью Геджеса у травні-листопаді 2018 року. Геджеса заарештували за хибним обвинуваченням у шпигунстві під час його навчальної поїздки. В ув’язненні його тримали у кайданах, його позбавляли сну та змушували приймати суміш різних препаратів.

Пізніше британський учений подав до суду на чотирьох чиновників ОАЕ, зокрема на Аль-Раїсі, з позовом про відшкодування збитків у розмірі 350 тис. фунтів стерлінгів.

За даними Daily Mail, проти кандидатури Аль-Раїсі виступила представник Чехії Шарка Гавранкова, яка була одним із головних претендентів на посаду президента Інтерполу.

Крім того, раніше у листопаді занепокоєння у зв’язку з кандидатурою Аль-Раїсі висловлювали члени Європейського парламенту.

"Обрання генерала Аль-Раїсі підірве місію та репутацію Інтерполу, а також серйозно вплине на здатність організації ефективно виконувати свою місію", – наводить видання слова з листа трьох європейських парламентаріїв до голови Європейської Комісії Урсули фон дер Ляєн.

Вибори нового президента відбулися під час зустрічі Генеральної Асамблеї Інтерполу, яка триває 23-25 листопада у Стамбулі. Генасамблея збирається щороку. Вона ухвалює основні рішення щодо загальної політики організації, необхідних ресурсів для міжнародного співробітництва, а також визначає робочі методи, фінансування та програму діяльності.