У Конгресі США закликали не призначати уродженку СРСР до Мінфіну США

UNN

П’ять сенаторів-демократів заявили Адміністрації президента Джо Байдена, що не підтримають висунуту ним кандидатуру уродженки Казахстану Сауле Омарової на посаду глави управління валютного контролю (входить в структуру Мінфіну США). Про це повідомив портал Axios, пише УНН.

Деталі

В Адміністрації президента США обізнані про позицію сенаторів. За даними співрозмовника Axios, Білий дім “продовжує цілком підтримувати історичну номінацію” претендентки, незважаючи на її низькі шанси. Чиновник зазначив, що Омарова володіє необхідною кваліфікацією, щоб зайняти посаду, і до неї ставляться несправедливо.

Контекст

На слуханнях у Сенаті Конгресу США минулого тижня Омарову розкритикували республіканці. Politico пише, що законодавці не погодилися з її думкою про необхідність збільшення ролі уряду у фінансовій сфері. Один з республіканців, Джон Кеннеді, нагадав Омаровій про те, що вона під час життя у СРСР перебувала у комсомолі і поцікавився, чи не варто йому звертатися до неї як до “товариша”. Сама Омарова заявила, що комуністичних поглядів не поділяє: “я не комуністка, я не підписувалася під цією ідеологією. Я не могла вибрати, де мені народитися”.

За даними Axios, республіканці стверджують, що Омарова, судячи з її наукових робіт, підтримує націоналізацію банківського сектора. А деяких демократів не влаштувало, що вона висловилася проти їхнього законопроекту, що передбачає пом’якшення обмежень щодо банків.

Як уточнює Politico, протягом всієї історії управління валютного контролю його очолювали білі чоловіки. Омарова припустила, що одна з причин заперечень проти її кандидатури — расизм. Якщо її все ж призначать, вона контролюватиме діяльність національних банків і стане першою жінкою на цій посаді.

Байден висунув кандидатуру Омарової у вересні.